Nalaganje...

Novice o spletišču

Datum je bil dodan: 09/02/2017 Môžem sa kvalifikovať, ak nie som z oprávnenej krajiny?

Môžem sa kvalifikovať, ak nie som z oprávnenej krajiny?

 
Ak sa osoba nenarodila v oprávnenej krajine, ale jej manžel / manželka sa narodila v oprávnenej krajine, takáto osoba si môže nárokovať krajinu narodenia jej manželky a nie svoju vlastnú. Ak sa niekto narodil v oprávnenej krajine, ale ani jeden z jeho rodičov sa tam nenarodil alebo tam v čase narodenia nevstúpil, takáto osoba môže mať možnosť nárokovať sa na krajinu narodenia rodičov.

Napríklad ak ste sa narodili v SPOJENOM KRÁĽOVSTVE, ktoré je neoprávnenou krajinou, ale váš otec sa narodil v Nemecku a vaša matka sa narodila vo Francúzsku, môžete nárokovať Nemecko alebo Francúzsko ako vašu rodnú krajinu na účely tejto žiadosti.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Department of State implemented the electronic registration system beginning with DV-2005 in order to make the DV process more efficient and secure. The Department utilizes special technology and other means to identify those who commit fraud for the purposes of illegal immigration or those who submit multiple entries.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

USA Green Card Lottery 2017 Registration Entry
Apply for the Official U.S. DV-Lottery 2019
Immigration and Naturalization Program Here

TO START THE PROCESS, CLICK ON

 Start your US Green Card Lottery Registration

AND SUBMIT YOUR INFORMATION.


** Please Note that ALL information on US Green Card Service which you see in your native languages is a result of work, of third party translators from English to your native language. We apologize if you may find any discrepancy or mistakes in translation. Please help us to improve the accuracy of translation to you native language, by sending email from Contact Us page.

 

 

 

 

 

Komentarji

Ne najdem nobenih objav

Nova objava

Kot potrditev, da se vnos podatkov v ta obrazec ne izvaja avtomatično, vnesite znake, ki jih vidite na sliki spodaj. Vse črke so prikazane v TISKANI obliki.